Planeeri ülesandeid/planeerija

Planeeri ülesandeid/planeerija moodul võimaldab teil lihtsalt silma peal hoida planeerimata ülesannetel, ülesanded planeerida, näha ja muuta tehnikute graafikuid ning suunata ülesandeid ühelt tehnikult teisele.

Planeerija vaade jaguneb suureks plaanis kolmeks: ülemine menüüriba, vasakul asetsev nimekiri planeerimata töödest ja kalendrivaade tehnikute graafikust.

Planeerimine

Planeerija vaade

Ülemises menüüribas on mitmeid erinevaid võimalusi:

  • Tähtede menüüs (A, E, I, K jne) näete kõiki enda kontoga seotud tehnikud ja see võimaldab teil valida, milliseid tööde teostajaid soovite antud vaates näha - saate tehnikud eemaldada ja lisada vajutades linnukese ikoonile.

Planeerimine

  • Vajutades Lisa kõik tehnikud näete planeerija vaates kõikide enda kontoga seotud tehnikute graafikuid.
  • Ava/sulge kahe päeva vaade võimaldab teil kõrvutada kahte tööpäeva.
  • Samuti saate muuta navigatsiooni suunda vajutades Muuda navigatsiooni suunda puutetundlikel seadetel.
  • Suuna tööd võimaldab lihtsalt suunata kõik tööd ühelt tehnikult teisele nt haiguse või tehniku töölt lahkumise puhul.
  • Samuti saate lisada uusi ülesandeid ja need kohe planeerida vajutades + Ülesanne.

Vasakul menüüribal näete nimekirja ülesannetest, mis on hetkel planeerimata staatuses. Nähtavad on vaid need ülesanded kus olete märgitud vastutavaks. Saate töö mugavalt kohe kalendrisse liigutada vajutades noolekesele ülesande paremas küljes. Vajutades ülesandele peale avaneb ülesanne ja saate selle planeerida tehnikule. Seejärel ilmub see planeerija vaates juba tehniku graafikus.

Keskmine vaade annab teile ülevaate valitud tehnikute graafikutest. Iga töö puhul on välja toodud ülesande nimetus, asukoht ja prioriteet (kui on lisatud). Juhul kui andmekaardile kogu nimetus ei mahu, siis näete vaid aadressi. Tööd on erinevate värvidega vastavalt staatustele (seletatud järgmises alapunktis). Graafiku üleval vasakul pool on paar menüüpunkti kalendris ringi liikumiseks:

  • Kalendri ikoon võimaldab teil valida täpse kuupäeva.
  • Nooltega saate mugavalt liikuda ühe päeva võrra üles või alla.
  • Lähtesta võimaldab teil liikuda tagasi tööplaani algvaatesse (nt tänane päev)

Planeerimine

NB! Saate suurendada kalendrivaadet vajutades ALT (Mac puhul Option) + liigutades enda hiire kerimisriba, SHIFT + kerimisriba või kasutades puutetundlikku hiirt kahe näpuga üles või alla liikudes. Vastavalt teie enda sätetele või arvuti operatsioonisüsteemile võib olla erisusi kuidas suurendamine töötab.

Planeerija vaates kehtivad värvidele järgmised seletused:

  • Hall - aktiivne ülesanne st see ülesanne, mis teil on hetkel valitud kas ümber tõstmiseks või muutmiseks
  • Valge - planeeritud tellimustöö/graafikuväline töö, mis pole läinud üle tähtaja
  • Helesinine - graafikujärgne planeeritud ülesanne, mis pole läinud üle tähtaja
  • Roosa - ülesanne on lukustatud (nt juhtudel kui kliendiga on kokku lepitud konkreetne aeg ja seda ei tohiks liigutada)
  • Sinine - ülesanne on töös
  • Punane - ülesanne on üle tähtaja või minemas üle tähtaja ülesandes planeeritud aja alusel
  • Roheline - tehtud

Enne kui vaatame kuidas saate töösid vajadusel ümber tõsta, siis käime läbi Saago tööde planeerimise põhimõtted. Töösid planeerides võtab Saago arvesse mitmeid erinevaid aspekte:

  1. Tehniku tööaeg - tehniku tööaja saate paika panna kasutaja sätetest. Soovi korral saate paigutada ülesande tehniku tööajast väljaspoole. Seda saab teha eemaldades linnuke: Planeerimine
  2. Tehnikule varasemalt planeeritud tööd
  3. Ülesande prioriteet - ülesande püstituses määratakse esmane ülesande prioriteet. Kasutades Tõsta prioriteeti ja Vähenda prioriteeti nuppe saate prioriteeti planeerija raames suurendada või vähendada. See toiming ei muuda ülesandesse lisatud prioriteeti.
  4. Ülesande varaseim teostamise algus - kui ülesandes on märgitud varaseim teostamise algus, siis paigutatakse ülesanne tehniku graafikusse määratud ajast alates.
  5. Ülesande tähtaeg - ülesanne planeeritakse tehnikule võttes arvesse ülesande tähtaega. Kui tehnikul on juba kalendris mitmeid üle tähtaja töösid, mis on kõrgema prioriteediga, siis võib juba algselt planeerimisel töö tähtajast kaugemale minna.

Kuidas planeerijat kasutada?

Vajutades ülesandele peale avaneb menüüriba. Vaatame igat valikut eraldi:

  1. Vaata tööülesannet avab ülesande akna ja saate vaadata ülesandega seotud informatsiooni ning vajadusel ülesannet muuta/lisada lisainformatsiooni.

  2. Lukusta töölesanne valitud ajal avab ülesande graafiku muutmise vaate, kus on välja toodud ülesande varaseim teostamise algus vastavalt sellele kus ta graafikus istub (ei ole tingimata seotud ülesandes kehtestatud varaseima teostamise ajaga, sest seda ei pruugi olla sätestatud), ülesande tähtaeg ja ülesande eeldatav kestus. Samuti saate valida kui soovite ülesande lukustada või planeerida selle väljaspool tehniku tööaega. NB! Lukustatud tööülesannet saab liigutada manuaalselt, kuid ilmselt ei tohiks seda teha - seetõttu eristab lukusatud tööülesandeid teistest erinev värv.

Planeerimine

  1. Tõsta prioriteeti - saate tõsta ülesande prioriteeti. Kui teised planeeritud tööd on vähem prioriteetsed, siis liigub ülesanne tehniku graafikus ette. Määratud prioriteeti näitab number ülesande paremas nurgas (nt 1, 2, 3, 4, 5).

  2. Vähenda prioriteeti - saate vähendada ülesande prioriteeti. Kui teised planeeritud tööd on rohkem prioriteetsed, siis liigub ülesanne tehniku graafikus tahapoole. Määratud prioriteeti näitab number ülesande paremas nurgas (nt 1, 2, 3, 4, 5).

Planeerimine

  1. Lisa ülesanne teisele ajale või teisele tehnikule dubleerib valitud ülesande töölaua paremasse nurka halli ikoonina, mis võimaldab sama ülesande dubleerida samale tehnike või teisele tehnikule (sellisel juhul logitakse aega samasse ülesandesse, kuid töö on nähtav mõlema tehniku graafikus).Kui hall ikoon on tekkinud, siis saate liigutada antud töö samale tehnikule või lisada sama töö hoopis mõne teise tehniku graafikusse. Kinnitamiseks tuleb valida Kinnitada muudatused. Kui te ei soovi antud muudatust ikkagi teha, siis valige Loobu muudatustest.

Planeerimine

  1. Valides tõsta kaart nurka ilmub antud töö ikoon sarnaselt eelneva valikuga töölaua paremasse nurka ja selle saab liigutada nt teise tehniku kalendrisse. See on hea võimalus mida kasutada kui soovite tööd liigutada kaugemale tulevikku.

  2. Eemalda graafikust eemaldab ülesande antud tehniku graafikust ja see tuleb uuesti planeerida. Enne kui ülesanne graafikust eemaldatakse, siis peate selle üle kinnitama.

Lisaks sellele saate hoida tehnikute töötundidel silma peal vajutades konkreetse tehniku nimele, misjärel avaneb vaade, kus saate näha täpselt palju töösid antud tehnikul on igaks päevaks planeeritud ning mis on antud perioodil vaba aeg vs juba planeeritud aeg.

Planeerimine